Ethem Genim

1957 yılında İstanbul’da doğdu. Motorsporları kariyerine 1974 yılında başladı. Renault pilotu olarak yarıştığı 1991 ve 1992 yıllarında Türkiye Tırmanma Şampiyonlukları elde etti. Ayrıca aynı dönemde katıldığı diğer branşlarda da, sayısız birincilikler kazandı.

Bugüne kadar çeşitli organizasyonlarda yarışmacı, idareci ve organizatör olarak görev aldı.Tipo Cup, Palio Cup ve Clio Cup gibi tek marka kupalarını da organize eden Genim, 2003 sezonunda yeniden pilot olarak pistlere döndü. 2003 ve 2004 sezonlarında pist ve ralli şampiyonalarını takip etti ve 2003 ve 2004 Türkiye Pist Şampiyonlukları ile 2003 Türkiye Ralli Sınıf 7 Birinciliği‘ni kazandı.

2003 yılında motorsporları ve otomobil kariyerinin tüm bilgi birikimini sürücülere aktarmak ve ulusal yol güvenliğine katkıda bulunmak amacı ile Avrupa’da benzerleri bulunan ancak ülkemizde bulunmayan bir tesis yapmaya karar verdi. Bugün 10 yılı ve binlerce katılımcıyı geride bırakan Türkiye’nin ilk Sürüş Teknikleri Eğitim Kompleksi AUTODROM® halen yurt sathına yayılan programları ile hizmete devam etmekte…

AUTODROM’un kurucusu olan Genim; Hürriyet Gazetesi Oto Yaşam ekinde ve çeşitli web sitelerinde güvenli sürüş ve trafik konulu köşe yazıları yazmakta, TRT, Kanal 24 ve TV8 kanallarında yayınlanan otomobil programları ile www.uzman.tv web sitesinde danışmanlık yapmaktadır.