Autodrom Motor Show’a Büyük İlgi…

Etiketler:, , ,

Türkiye’nin ilk motorsporları fuarı “AUTODROM MOTOR SHOW” 20-21 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi. Hafta sonu 11.00 – 22.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebilen fuarda; Ar Racing, BECK’s F1, Beste Motorsport, Cengiz Yıldız Motorsport-Kumho, CMS, Doğuş Motorsport, Elf, Fast Motorsport, G-Force, İstanbul Motorsporları Kulübü (İMK), İstanbul Offroad Kulübü (İsoff), Lassa, Max Tuning, MCD Racing, Mekanik Sporlar, Michelin, Opel Motorsport Turkey, Opet Drag Racing, Penta Motorsport, Pirelli, Renault Performans Team, Safari Motorspor, STS, Sunoco Oils, TOMSFED, TR Tuning, ve Ulter Sport standları yer aldı…

Fuar etkinlikleri kapsamında 14:00-17:00 saatleri arasında Sakarya Telekomünikasyon Sistemleri (STS) KARTİNG TURNUVASI da organize edildi. 32 katılımcı arasında birinci olan şanslı sürücü STS’den bir Sagem cep telefonu sahibi oldu. Katılımın ücretsiz olduğu turnuva Pazar günü de devam etti ve ilk günün birincisi Fatih Yalçınkaya ve ikinci günü birincisi Bülent BAŞDEMİR STS’den Sagem cep telefonu kazandı. Ayrıca geçtiğimiz sezon Türkiye Ralli ve Pist Şampiyonası’nda sınıfında zafere ulaşan Ethem GENİM Renault Maxi Megane ile, 1997 ve 1998 senelerinde Formula 3’de şampiyonluğa ulaşan Ertan NACAOROĞLU, Formula 3 ile, son iki yılın Türkiye Pist Super Production Şampiyonu Cengiz YILDIZ da Nissan Primera ile, 2003 Türkiye Pist Grup N Şampiyonu Celal GÜLERHAN Honda Civic V-TEC ile, Fast Motospor’un Minisub isimli buggy kart’ı ile Emre ERGÖR, pistte yaptıkları showlarla fuara renk kattılar. Ayrıca “tek teker Arif”in motosiklet showu ile izleyicilerin büyük beğenisini toplarken, Amerikan drag otomobilleri BURN OUT’lar ile ilgi odağı oldu… Fuarın ikinci günü Autodrom konferans gerçekleştirilen RPM adına Uğur ARIDICI ile TR Tuning Dergisi’nden Ahmet Sait ÖZEN’in konuşmacı olarak katıldıkları modifiye ve tuning konulu söyleşi de büyük ilgi gördü.

Motor sporlarının öncü kulüplerinden İstanbul Motorsporları Kulübü de, “Autodrom Motor Show”daki standında 2004 yılı projelerini ziyaretçiler ile paylaştı. Bu yıl, “Markalar Şampiyonu Fiat ve Volkan Işık ile Ralliye İlk Adım” Eğitim Kampı ile sezona erken start veren İMK, 20 Mart 2004 Cumartesi günü Autodrom Konferans Salonu’nda eğitime katılmış kursiyerler arasından seçtiği en başarılı 5 ismi açıkladı. Sertuğ İPLİK, Tevfik İLERİ, Burak ALTINBAŞAK, Can ATLI ve Okan KABA 12-13 Haziran 2004 tarihlerinde düzenlenecek olan Darlık Tırmanma Yarışı’nda ücretsiz olarak yarışacak.

STS KARTİNG TURNUVASI SONUÇLARI

20 MART CUMARTESİ
1 … Fatih YALÇINKAYA
2 … Aytuğ BEŞER
3 … Ulaş ÇİNGİL

21 MART PAZAR
1 … Bülent BAŞDEMİR
2 … Suat USTA
3 … Cumhur KILIÇ

GERİ